שינוי תוכנית בניין עיר

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים על תב"ע או בפירושה – שינוי תוכנית בניין עיר. אנשים רבים נוטים להתבלבל בין תב"ע לבין מגוון רחב של תחומים אחרים בתחום ההתחדשות העירונית, אנשי המקצוע של קבוצת גביש החליטו לעשות לכם מעט סדר ולשפוך קצת אור על הנושא.

שינוי תוכנית בניין עיר: מה זה בעצם אומר?

אנשים רבים תוהים מה היא תוכנית בניין עיר הלכה למעשה, כאשר אנחנו מדברים על תוכנית בניין עיר אנו מדברים על מסמך אשר נותן לנו את האפשרות לתת תוקף חוקי ומשפטי לקרקע מסוימת. במסמך מגדירים בצורה ברורה את השימוש ואת הייעוד של הקרקע, כמו כן ניתן לראות שם הגדרות ואף איפיון של תכנונים העתידים להיות בקרקעות – החל מתכנונים פיזיים, דרך תכנונים כלכליים, חברתיים וממשלתיים.

האם ניתן לשנות תב"ע?

שאלת השאלות היא האם ניתן לשנות תב"ע, כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי בכל עירייה ו/או רשות מקומית ניתן למצוא תכנית מתאר עירונית אשר מחייבת עמידה בתנאים ופרמטרים שונים לפני תחילת הבנייה באותו שטח מקרקעין המופיע בתוכנית המתאר. למעשה, ניתן לשנות ייעוד לתב"ע אך מדובר במלאכת מחשבת של ממש אשר צריכה להיות מאושרת על ידי הוועדה המקומית ו/או המחוזית האחראית ואמונה על תחומי התכנון והבנייה. אנו ממליצים לכם לפני רכישת קרקע לבדוק מה ייעודו של הנכס לצד תנאי הבנייה השונים. בהנחה ואתם מעוניינים לשנות תב"ע קיימת אנו ממליצים לכם לעבוד אל מול בעל מקצוע וחברה המתמחה בקרקעות ויזמות נדלן אשר תעזור לכם לשנות את הייעוד.

איך ניתן לאתר תב"ע?

כאשר אנחנו מדברים על תב"ע אנחנו מדברים על נתון פתוח וציבורי אשר כולם יכולים לעקוב אחריו, ניתן למצוא תוכניות בניין עיר הנמצאות אצל רשות מקרקעי ישראל, העיריות הרלוונטיות והרשויות המקומיות. כיום באתר של רשות מקרקעי ישראל ניתנת האפשרות לחפש אחר תב"ע באופן מקוון וללא צורך בהגעה אל אחד מן לשכות העירייה ו/או רשות המקרקעין. בחיפוש תוכלו לחפש לפי מספר חלקה, יעוד עיקרי, מספר תכנית, מספר גוש לצד מספר חלקה ועדות תכנון, מקום, מטרה ועוד מגוון רחב של אפשרויות אשר הופכים את מלאכת החיפוש לקלה הרבה יותר.

אמרתם שינוי תוכנית בניין עיר – אמרתם קבוצת גביש

קבוצת גביש הינה אחת מן החברות המובילות בישראל בתחום הבנייה ובמשך שלושת העשורים האחרונים הפכה לבחירתם הטבעית של עשרות אלפי לקוחות ברחבי הארץ לצד בעלי מקצוע מן התחום. החברה נותנת מענה ליזמים וחברות בנייה מובילות, בעלי קרקעות ולקוחות פרטיים אשר רוצים למקסם את הפוטנציאל של הנכס שלהם כאשר הדגש העיקרי של החברה הוא על קרקעות לבנייה.

קבוצת גביש בעלת גב פיננסי איתן וניסיון בתחום הקרקעות והבנייה, מה שהופך את התהליך לקל, איכותי ונגיש הרבה יותר.

 

למידע נוסף על  תוכניות בניין עיר בסיוע קבוצת גביש 

אהבתם? שתפו את הכתבה >>

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

תמל 3003 רחובות

תמל 3003 רחובות

תמל 3003 רחובות – מה זה ומה צריך לדעת? פרויקט תמל 3003 רחובות הוא פרויקט שיכול להביא להמון הזדמנויות הן לאנשי נדל"ן והן לאנשים פרטיים

לקריאת הכתבה »