תמל 3003 רחובות

תמל 3003 רחובות – מה זה ומה צריך לדעת?

פרויקט תמל 3003 רחובות הוא פרויקט שיכול להביא להמון הזדמנויות הן לאנשי נדל"ן והן לאנשים פרטיים אשר יש ברשותם שטחים או קרקעות למכירה. כל שטח שיתווסף לפרויקט, זה שטח שיכולים לקום עליו בניינים גבוהים למטרות מגורים או קרקעות למסחר. רוצים לדעת יותר על הפרויקט? המשיכו לקרוא ותגלו בעצמכם.

מהי המטרה של פרויקט תמל 3003 רחובות?

כל המטרה של הפרויקט  היא לפתח את העיר רחובות ולהקים שכונת מגורים חדשה לגמרי במזרח של העיר. החלק הזה בעיר ימנה מספר גדול מאוד של יחידות דיור כאשר 20% מן הדירות יהיו מיועדות להשכרה. מרחב התכנון של התוכנית מאופיין בשטחים, שדות חקלאיים ואפילו פרדסים. בתוכנית קיימות גם שמורות טבע שאמורות להיות מוקדי המשיכה של תושבי העיר והסביבה. השכונה הזו הולכת להיבנות לאורך כל רחוב דרך מנחם בגין בזמן שמצפון לשכונה יהיה את מכון ויצמן ומדרום לשכונה יהיה כביש 40, אשר שניהם יתחמו אותה.

למה הולך להתייחס תמל 3003 רחובות ?

במסגרת התוכנית החדשה של תמל 3003 רחובות יבוצעו שינויים וביניהם, שינויים במערך ייעודו של הקרקע החקלאית ליעודים הבאים, כמו מגורים, תעסוקה, מסחר, בניית מבנים ומוסדות, שטחים פתוחים וירוקים, כיכרות בעיר, מתקנים הנדסיים, טיפול נופי ועוד רבים יעדים שאפשר למצוא פורטים בתוכנית המלאה של הבניה. כמו כן, התוכנית תתמקד גם באדריכלות נוף, שבה יקבעו מספר הקומות המירבי וגובהם של המבנים על מנת שיהיה אפשר לקבוע את הנראות הטופוגרפית של כל האזור. יתרה מזאת, יקבעו הנחיות והוראות לצורך של בינוי עתידי, עיצוב אדריכלי, פיתוח שטחים פתוחים ירוקים, תחבורה ותנועה, שמירה על הסביבה, מתן היתר בניה, ועוד. כל אלו חייבים לעמוד בכל תקנים הנדרשים לצורך קבלה של אישורים וביצוע ראוי לטובת רווחתו של הציבור.

מהם עקרונות התכנון של תמל 3003 רחובות?

תמל 3003 רחובות היא תוכנית מסודרת ובסיסה מונה מספר עקרונות. ראשית, זוהי הזדמנות המרחב, הכוונה היא שהעיר רחובות מזוהה כרשת גיאומטרית מסודרת של חלקות חקלאיות בעלות רקע היסטורי של העיר. כל אלו מונחים על גבעות של העיר בצורת תפזורת אקראית. בעת הבניה מחדש זה הזמן לעצב את העיר מחדש. שילוב של טבע אורבני בעל עבר היסטורי עשיר התורם רבות למראה העיר, עם המעגל העירוני שמקיים בתוכו את מוסדות התרבות, הרפואה, החינוך, מדע, תעסוקה, מגורים ומסחר. כל אלו יכולים להוות מרכז תוסס בקנה מידה עירוני ואף יותר. התוכנית מתמקדת בפיתוח עירוני אך לא רק. היא מציעה לבנות עוד שדרות רחובות שימשיכו מהרחובות הקיימים אל עבר השטח הפתוח עם השדות. ובכך בעצם, לייחד ולשלב את כל האופנים בעיקר ובשכונה אחת.

מה עומדים לבצע בתמל 3003 רחובות?

במסגרת תוכנית תמל 3003 רחובות ישנה צפייה לבנות יחידות דיור רבות בבניינים בגבהים שונים למטרת מגורים. ישנם שטחים גדולים אשר ישמשו למקומות מסחר ותעסוקה בעיר. מקומות תעסוקה אלו נבנים לטובת הציבור אשר עתיד להתאכלס בשכונה זו והציבור הסובב את השכונה בין אם שכונות אחרות או קיבוצים ומושבים. העיר רחובות סומנה על ידי יזמים ומשקיעים אחרים רבים כאחת הערים הטובות והבטוחות ביותר עבור השקעה, זאת כיוון שיש בה המון מקומות תעסוקה איכותיים בשילוש של איכות ורמת חיים גבוהות. העיר רחובות בעלת חיי תרבות, פנאי, בילויים וחיי לילה. היא הולכת ומתפתחת מיום ליום ואפילו שוכנים בה מוסדות חינוכיים נחשבים כמו מכון וייצמן, פארק תעשיות מדע, מרכז רפואי קפלן ועוד. לא נסכם לפני שתדעו פרט חשוב.חברתנו מחפשת לרכוש קרקעות אם יש לכם קרקע שמעוניינים למכור נשמח לסייע. 

אהבתם? שתפו את הכתבה >>

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים